ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11587115
*
nr 1158 7115
Spegel
Nutida, 117x77
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2018
kl 19:08:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 10:52:22
1
100 kr
29/1 19:01:55
2
Vinnande bud
29/1 19:02:50
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 1158 7115
Spegel
Nutida, 117x77
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 10:52:22 | 1 | 100 kr |
29/1 19:01:55 | 2 | Vinnande bud |
29/1 19:02:50 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23